Завантаження...

sofievka-vodopad

Вартість туру 585 грн. на чол.*

Цілий вир емоцій та нових, незабутніх вражень гарантуємо Вам під час одноденної екскурсії до романтичної «Софіївки» в Умані з відвідуванням неперевершеного вечірнього шоу фонтанів у Вінниці.

Програма туру
Виїзд о 6:00

Вирушаємо у подорож рано на світанку, коли все місто ще міцно спить. І хоч прокидатись вдосвіта досить непросто, перші промені сонця та передчуття захоплюючої пригоди сповнюють нас енергією та відганяють останні пасма солодкого, тягучого сну.

Ми зупиняємось біля воріт величної «Софіївки» – одного з шедеврів садово-паркового мистецтва VIII-XIX століть. У 2007 році парк отримав статус одного з 7 чудес України. Чим же він так зачаровує своїх відвідувачів ось уже декілька століть поспіль? Гуляючи його алеями, милуючись скульптурами та фонтанами, відчуваєш всю силу великого почуття – любові до жінки. Граф Потоцький хотів відтворити у цьому масштабному проекті рідні для його коханої дружини Софії береги Еллади. Скрізь тут панують міфи та легенди, що причаїлись у тінистих алеях, романтичних альтанках, таємничих гротах, величних скульптурах.

Сама постать Софії Потоцької також була овіяна численними легендами та чутками. Перша у Європі красуня-гречанка, дружина сина Кам’янець-Подільського коменданта Йозефа Вітте, Софія легко входить до прийомних покоїв королів та імператорів. Після переводу чоловіка на російську службу, Софія постійно знаходиться у свиті імператриці Катерина ІІ. Пристрасті завжди кипіли навколо її особи. Була Софія і у числі фавориток князя Григорія Потьомкіна. Саме через нього відбулось знайомство Софії з польським магнатом Станіславом Потоцьким.

sofievka-ozero

У 1795 році, прогулюючись зі своєю майбутньою дружиною околицями Умані, граф Потоцький задумав створити парк, який нагадував би Софії гори та ліси, чисті озера та стрімкі водоспади покинутої нею Греції. Будівництво парку було доручене талановитому польському військовому інженеру Людовику Метцелю. Вдалий вибір вкритої пагорбами місцевості з нагромадженням гранітних валунів вздовж річки Кам’янки дозволив мальовничо розташувати гідросистему з каскадами, басейнами та фонтанами.

Сьогодні, гуляючи алеями парку, ми можемо гідно оцінити старання майстра. Парк був збудований у рекордно короткі терміни: його відкриття відбулось 1802 році в день народження Софії. Але крім величі та любові, атмосфера парку сповнена ледь вловимим смутком. Адже історія любові графа Потоцького та Софії виявилась надзвичайно драматичною: троє з восьми їхніх дітей померли в зовсім юному віці, а згодом знаменита своїми любовними пригодами гречанка зраджує Потоцькому з його ж сином, своїм пасинком.

Попри все це «Софіївка» залишається прекрасним спільним творінням природи та людини, яке вражає відвідувачів в будь-яку пору року: і під казковим сніговим килимом, і у весняному буянні садів, і в щедрій зелені літа. Але особливо парк гарний восени, коли вгамовуються пристрасті і вас охоплює легкий смуток, а золотаво-багряне вбрання дерев, шурхотіння опалого листя під ногами та мовчазний спокій водойм надихає вас на роздуми про справжні цінності життя.

Виїжджаємо з Умані в дещо задумливому настрої, вражені красою природи, силою людського почуття та зрадливими примхами непередбачуваної долі.
Час на обід.

Зупинка у Вінниці. Тут всі мінорні настрої зникають. Своє вечірнє шоу розпочинає найбільший у Європі світломузичний фонтан, що знаходиться на реконструйованій Набережній «ROSHEN». Він оснащений єдиною у світі системою занурення у воду; довжина фонтану сягає 140 метрів, а його висота – 60 метрів. Для тих, кого вражають цифри, зазначимо, що вартість цього проекту склала 70 млн. грн. Вражання фонтан справляє відповідне. Неймовірний танок струменів води у різноманітних світлових та лазерних променях представляє собою величне та яскраве шоу, яке краще один раз побачити, ніж сто разів про нього прочитати чи почути.

Всю дорогу додому переглядаємо фото та зафіксовані на відео найяскравіші моменти подорожі. А їх, повірте, буде чимало.
* Варість туру при групі – 17 чол. – 585 грн.
** Вартість туру при групі 35 чол. – 510 грн.