Завантаження...

Період з 10 по 12 жовтня сміливо можна назвати мистецьким торнадо, яке гучно прокотилось по Кам’янцю-Подільському, розфарбовуючи і без того чарівний жовтень новими, яскравими фарбами незабутнього свята. Хмільні акорди «Октоберфесту – 2014», як завжди звучали в унісон зі святом повітроплавців, які цього року відзначали 230-річчя історії повітроплавання в Україні.

І не дивно, що таку подію відзначають саме у Кам’янці-Подільському, адже саме за наказом коменданта кам’янецької фортеці Яна де Вітте було сконструйовано перший в Україні аеростат.   Відтоді Кам’янець-Подільський нарекли столицею повітроплавання нашої держави. Основні святкування проходили на площі Польський ринок, яка у ці дні перетворилась на своєрідний мистецький калейдоскоп. Глядачів розважали виступи місцевих танцювальних та музичних колективів («Бекінгем», «The Revolver», «The Dendi», Марина Одольська), а також запрошені гості  із Запоріжжя («БарабанЗА» та «Крапка»), Львова («Гич Оркестр»), Хмельницького («Видрові воли» та «Wine Philosophie»). Як завжди, справжньою окрасою свята став показ  мод від модельної агенції «Modas» й салону краси «Арт-студіо», а також патріотична колекція дизайнера Яни Козловської «Український віночок». Потішила і фото-зона від фестивалю «Республіка», де кожен міг зробити патріотичне фото на пам’ять про чудову осінь у Кам’янці-Подільському. Крім того, на площі проходили благодійні майстер-класи для дітей від автора серії книг про Пацючка Міхала Насті Введенської. Перехожих розважали актори з чернівецької арт-студії «Парнус», майстри аква-гриму, красені-спортсмени, що представляють  рух Street workout, а також  учасники конкурсу караоке та змагань з арм-реслінгу.

Дивовижне шоу у Кам’янці-Подільському продемонстрували головні «винуватці» святкувань – повітроплавці. Спершу разом із гуртом барабанщиків «БарабанЗа» вони влаштували неймовірний концерт у повітрі, а згодом на Вірменській площі потішили гостей свята незабутнім  світінням куль. Зазначимо, що в рамках святкувань проходила . Волонтери Кам’янця-Подільського провели ярмарок, на якому можна було придбати різноманітні сувеніри з патріотичною символікою. Також мало не на кожному кроці були розташовані благодійні скриньки, а готель «7 Днів», як головний організатор  «Октоберфесту-2014», пообіцяв перерахувати 5% від вуличної торгівлі на забезпечення українських військових в зоні АТО теплим одягом, спальниками, наметами та усім необхідним для захисту  кордонів нашої держави.