Кам’янець-Подільський запрошує відкрити туристичний сезон 2014!

faerkamenets Kamenec-Podolskaja-krepost IMG_66281 (1)

«В одному місті – цілий світ»
1-3 травня 2014 року

Кам’янець-Подільський – древній та вічно юний, місто сталих традицій та нових починань і чи не єдине місто в Україні де мир і злагода прописані історією, адже її творили в свої часи і прадавні трипільці, і римляни, і литовці, і турки, і поляки, і вірмени, і росіяни, і євреї. Сьогодні в архітектурі, традиціях, мистецтві та стосунках між жителями місто демонструє можливість поєднати в одному місці цілий світ. Саме тому гостинні кам’янчани вже вкотре запрошують до себе гостей, щоб разом відкрити Туристичний сезон 1-3 травня!

Ніщо так не сприяє атмосфері довіри, спокою і щирій бесіді, як філіжанка кави, особливо, якщо вона буде випита в місті, де вперше на теренах сучасної України з’явивився турецький напій. За науковими дослідженнями, вже в 1681 р. у Кам’янці було 10 кав’ярень (у Відні першу кав’ярню відкрили лише через два роки!). 333 роки кам’янчани приховували традиції кавоваріння і цього року ВПЕРШЕ на відкриття туристичного сезону пригощатимуть усіх гостей запашною кавою із 333-літрової турки. Рекордну в Україні турку кави буде зварено на центральній площі Старого містапід час фестивалю кави «Кам’янецька турка». Заходи фестивалю міститимуть науково-освітню (круглий стіл «Історія кавоваріння в Кам’янці-Подільському»), гастрономічну (майстер-класи із кавоваріння «На всі смаки», приготування кави у великій турці «За кавою єднаймося!» (на рекорд), конкурс майстерності «Латте-арт», ярмарок солодощів до кави), мистецьку (поетичне свято віршів про каву, виставка кавових атрибутів, Belly-dance шоу, майстер-клас східних танців), розважальну складові (гадання на кавовій гущі «Магія кави», кавова естафета, квест по історичних місцях Кам’янця-Подільського «На запах кави», кавові тантамарески, розіграш призів кавової тематики).

Кам’янець-Подільський місто настільки мальовниче, що в ньому кожен четвертий житель – художник, який малює рідні куточки. Юні таланти здивують гостей міста мистецькою акцією «Травнева палітра». На 3 травня заплановано проведення Відкритого конкурсу-пленеру «Замковий етюд», майстер-класів з образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва від відомих подільських художників. Акцентом свята стане монтування найдовшої в Україні стріт-арт галереї «МОСТИ ЄДНАННЯ» із 4 тис. малюнків. Вулиці Старого міста загальною довжиною 1300 м за допомогою дитячих малюнків об’єднають два мости над річкою Смотрич: Новопланівський та Замковий, із східної до західної частин півострова. Проектом «Мости єднання» Кам’янець-Подільський через мистецтво пропагує мир і злагоду в суспільстві.

У Львові та Кам’янці-Подільському у XIX столітті активно діяли товариства атлетичної гімнастики. У кращих традиціях минулого під гаслом “Схід і Захід разом”  2 травня 2014р.  на території Старої Фортеці вперше в Україні відбудеться фестиваль силового мистецтва, за участі найсильніші атлетів країни та рекордсменів Книги рекордів Гіннесса. В рамках фестивалю за Кубок України будуть змагатись майстри хвату (армліфтинг).  Окремо для глядачів буде проведено змагання на витривалість (утримання трьох пудів) за приз ФАУ. Усі бажаючі зможуть доторкнутись до старовинних гирь (період  від Петра I до Миколи II) та випробувати ними свою силу.

Активних туристів чекає в Кам’янці-Подільському фестиваль експериментальної археології «Історичний пікнік». Власними руками спекти хліб в печі, розфарбувати щит, виготовити горщик, змайструвати стрілу, лук, пофарбувати одяг природніми барвниками усі бажаючі зможуть разом із членами військово-історичного товариства. Головна героїня Кам’янця – Стара фортеця – розпочне дивувати туристів парком архітектурних мініатюр «Замки, палаци та фортеці України».

Старе місто три дні поспіль пригощатиме гостей стравами на всі смаки: подільською кашею, узваром, солодощами. А для вишуканих гурманів естетики і поціновувачів історії та мистецтва – презентації виставок кавових атрибутів, головних уборів, трипільських візерунків, вуличний театр, фаєр-шоу і навіть – елементи опери в мініатюрі «Трубадур». Окрім того, у програмі захоплюючі екскурсії Кам’янцем-Подільським від кращих гідів: вірменськими кварталами, польськими храмами, руськими площами, турецькими бастіонами, литовськими вуличками та каньйоном річки Дністер. А ще музика, танці та багато сюрпризів.

Подібні записи: