Акустичний концерт у печері “Атлантида”

Акустичний концерт хмельницький гурт “4 з блюзом” зіграє у печері Атлантида.

Як стверджують організатори цього заходу, таке у нашій країні відбуватиметься вперше. В майбутньому до Атлантиди планують запрошувати навіть відомих зірок.

Уявіть просторе приміщення печери, що називається “Зал підкорювачів печери”, прикрашене сотнями запалених свічок. На зімітованій сцені грають музиканти, лунають звуки гітари, скрипки, флейти, перкусії. Жодного підсилення звуку динаміками — акустика у печері Атлантида краще, ніж у оперному залі.

Саме таким буде концерт гурту “4 з блюзом” 17 грудня.

Ідея проведення концерту виникла у двох братів-спелеологів — Андрія та Олександра Щербицьких, які є членами хмельницького спелеологічного клубу “Атлантида”. Вони заробляють на життя тим, що водять в печеру туристів, розповідаючи їм у дорозі хвилюючі місцеві легенди та організовують, за їхніми словами, маленькі шоу.

– Атлантида — одна з найкрасивіших печер в Україні, – каже Андрій. – Близько 80% її площі покривають кристалічні утворення. Ця печера — наш дім, ми проводимо там дуже багато часу. Тому, коли виникла ідея проведення концерту, подумали — а чому б і ні? Я десь читав, що на початку XX століття навіть бали в печерах проводили. Чим ми гірші?

Щоб на концерті не виникло ніяких несподіванок, минулої суботи третього грудня музиканти провели репетицію прямо в Атлантиді. Результатом усі залишилися задоволені.

– Таку акустику, як там, ще пошукати треба, – каже Олександр Щербицький.

За словами братів Щербицьких, звук колонками на концерті підсилювати не будуть. В динаміках просто немає потреби.

– Звук в печері виходить чистий-чистий, – каже Андрій. – Навіщо псувати його, переганяючи через електрику. Світло у нас теж буде природнє. Заставимо весь зал свічками — просто і зі смаком.

Музиканти, яким належить грати у печері, сприймають все як експеримент.

– В таких умовах нам грати ще не доводилося, – каже вокаліст і гітарист гурту “4 з блюзом” Артем Степанець. – Але звук там виходить такий, що воно того варте. Я сам теж спелеолог, в Атлантиді бував не раз, але грати там не доводилося ніколи. Навіть гітару з собою ніколи не брав до печери — там багато вузьких проходів, тому інструмент дуже важко нести. Але заради концерту ми пішли на все це.

Артем каже, що пісні, які гурт “4 з блюзом” буде виконувати на концерті, добре всім відомі. Хлопці гратимуть кавери на хіти Елвіса Преслі, а також гуртів Doors, The Beatles, ДДТ, Акваріум і Сплін.

– У нас, звичайно, є й авторські теми, але ми вирішили, що для першого подібного концерту репертуар повинен бути максимально знайомий аудиторії, – каже Артем. – Хочеться, щоб людям було комфортно, щоб вони підспівували. Щоб було класно, одним словом.

Заплановано, що концерт триватиме півтори години. За словами організаторів, довше не вийде — дуже важкі умови для музикантів.

– Але глядачам буде комфортно, – каже Артем Степанець. – “Зал підкорювачів печери” досить місткий. Сидячих місць є на 40 чоловік. Але там може вміститися і більше.

Джерело: www.vsim.ua

Подібні записи: