Гостинність кам’янчан – міф чи риса характеру?

programa zahodiv kyiv1 Kamianets-Podilskyi_gerb kvest

А чи знаєте Ви, що на гербі древнього міста Кам’янця-Подільського зображене сяюче сонце з шістнадцятьма променями?

Саме тому його жителі такі привітні, гостинні і відкриті. Вони завжди підкажуть дорогу, розкажуть про місця і пам’ятники, не залежно від того, звідки ви приїхали, на якій мові говорите. В Кам’янці-Подільському гармонійно злилися воєдино декілька народностей, місцеві жителі володіють декількома мовами і шанують будь-яку національність.


І якщо ви проведете декілька годин в компанії місцевого жителя, повірте, Ви знайдете не просто нового знайомого, а й гарного друга.
Це історично закладено в нас, ми любимо приймати гостей з будь-якого куточка світу.

Чому так, або історія нашого герба:
У дуже давні часи люди, у тому числі і наші предки-язичники, поклонялися небу і небесним світилам. Сонце було символом родючості. Його змальовували на скелях, стінах печер, предметах. У IV-III тисячолітті до нашої ери на території нашого краю жили трипільські племена. Деякі староруські міста мали герби вже в X столітті, їх змальовували на прапорах, друці, грошових знаках. В середині XII століття територія історичного Поділля входить до складу Галицької Русі, а в 1199 р. – Галицько-волинського князівства. Вже тоді сяюче золоте сонце на блакитному фоні було символом нашого краю. Згодом, коли Поділля увійшло до складу Польщі (1434р.), сонце стає гербом Подільського воєводства.

Лише зображалося воно не на блакитному фоні, а на білому. У старовинному польському виданні «Корона Польська», (1728 р.) подається такий опис герба Подільського воєводства: «Герб його – золоте сонце на білому полі». Чому на білому? Може, тому, що білий колір (разом з червоним) – один з національних кольорів Польщі. Як сказав про ці кольори польський поет: «червоний – те від крові, білий – Святий».
Зображення герба Поділля зустрінете на деяких пам’ятниках архітектури Кам’янця-Подільського.

Сяюче сонце, вирізане на кам’яній плиті, посміхається вам з фронтону ратуші, що знаходиться на Центральній площі в Старому місті, воно ніби зустрічає дорогих гостей. Приїжджайте і переконаєтеся в тому, що Кам’янець-Подільський – це місто на камені, але з величезною гостинною душею.

Ми чекаємо Вас.

Подібні записи: